Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

 

Minister Jerzy Kwieciński

Szanowni Państwo!

W tym roku obchodzimy wiele ważnych rocznic. Wśród nich jest jednak jedna szczególnie mi bliska. To piętnastolecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Polska obecna i ta sprzed piętnastu lat to dwa zupełnie różne kraje. Skala i tempo przemian – gospodarczych, infrastrukturalnych, społecznych – jest tak imponująca, że długo zastanawialiśmy się nad formą, w jakiej chcielibyśmy ją Państwu pokazać. Mawia się, że upływ czasu najlepiej widać po dzieciach. Dlatego sięgnęliśmy po to – jakże trafne i w tym przypadku – porównanie.

Piętnaście lat temu raczkowaliśmy, potem stawialiśmy pierwsze kroki jako pełnoprawni członkowie unijnej społeczności. Dziś umiemy w pełni wykorzystać swój potencjał. Bez chwili wahania mogę nazwać Polskę liderem w zarządzaniu unijnymi pieniędzmi. Trzeba podkreślić, że tego sprawnego systemu gospodarowania funduszami nie byłoby bez Grażyny Gęsickiej – pierwszej minister rozwoju regionalnego.

Zmiany, które nastąpiły w naszym kraju, śledzę każdego dnia jako minister odpowiedzialny za rozwój Polski. Ich ogrom potrafi czasem umknąć. Dlatego warto przypomnieć, że przez piętnaście lat dokonaliśmy cywilizacyjnego skoku. Osiągnęliśmy poziom rozwoju, o którym dawniej nawet nam się nie śniło.

Przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Ale w urodziny czy też w rocznicę wypada trochę poświętować. To moment, w którym należy powiedzieć: możemy być z siebie dumni. I jesteśmy – z siebie i z Polski.

W minionym piętnastoleciu spełniliśmy wiele marzeń. Spełniajmy je dalej.

Jerzy Kwieciński,
Minister Inwestycji i Rozwoju